Kullanım ve Gizlilik Sözleşmesi

Bu web sitesi yalnızca Öğretmenimin Günlüğü yönetimindedir. Editörler ve kullanıcılar tarafından yazılan site içeriği kulanım ve gizlilik bölümü ilkeleri doğrultusunda  ziyaretçiler tarafından kullanılabilir. OgretmeniminGunlugu.com üzerinde bulunan görsel ve metinsel tüm içerikler ulusal ve uluslararası alanda telif hakları ve fikri sinai haklar gözetilerek paylaşılmakta ve korunmaktadır.

KİŞİLERE AİT BİLGİLER

 • Talep edildiği taktirde Öğretmenimin Günlüğü üyeleri ve ziyaretçileri telefon numaraları ya da adres bilgileri gibi çeşitli kişisel bilgilerini vermekle yükümlüdürler. Verilen bilgilerin doğruluğu kişiye aittir.
 • Site üyeliği için yaş sınırı bulunmamaktadır. Öğretmenimin Günlüğü üzerinde üye ve kullanıcılar tarafından yapılan işlemler ilgili kanun maddeleri ve yönetmelikler gereğince temyiz kudretine haiz rüşte erişmiş kişiler tarafından yapılması gerekiyorsa ancak Türkiye Cumhuriyeti kanunları gereğince rüşte erişmiş (18 yaşını doldurmuş veya istisnai yollarla reşit sayılmış kişiler) kişiler tarafından yapılacaktır. Kanun maddeleri ve yönetmelikler gereği yapılacak işlemlerin reşit kişiler tarafından yapılması öngörülmüşse, reşit olmayan kişilerin ve fiil ehliyeti mahkeme kararıyla kısıtlanmış kişilerin yapacağı işlemler velisi, varsa yasal temsilcisi aracılığıyla yapılabilecektir. Aksi davranış durumlarında sitemizin ve site sorumlularımızın yapılan işlemden dolayı herhangi bir sorumluluğun olmadığını bildiğini kabul, beyan ve taahhüt ederler.

SİTE ÜYELERİMİZ VE KULLANICILARIN HAK VE YÜKÜMLÜLÜKLERİ

 •  Site üzerinde editörler, kullanıcılar ya da ziyaretçiler tarafından yazılan tüm içeriklerden sadece yazan kişi sorumludur. Site yönetimi bundan sorumlu tutulamaz.
 • Site içerisinde hiçbir şekilde bir siyasi görüş içeren bir yazı ya da görsel yayınlanamaz. Yayınlandığı taktirde sorumluluk sadece yazan kişiye aittir.
 • Site üzerinde genel ahlak kurallarına aykırı, topluma zarar verebilecek türde ya da Türkiye Cumhuriyeti kanunlarına aykırı olan hiçbir içerik yayınlanamaz.
 • Site üzerinde hiçbir şekilde argo, küfür, aşağılama, alay ya da hakaret içerikli yazılar yayınlanamaz.
 • Anayasa’ya ya da Kanunlara uymayan, kamu güvenliğini tehdit eden, toplum düzenini veya birlik ve beraberliği bozan, genel ahlak kurallarına uymayan hiçbir içerik site üzerinde yayınlanamaz. Bu gibi durumlarda sorumluluk tamamen yazan kişiye ait olduğundan talep edilecek olan tazminat ve para cezaları gibi işlemlerin tümü hatalı kişiye rücu edilecektir.
 • Üyelerin kişisel bilgileri hiçbir şekilde üçüncü şahıs kişilerle paylaşılamaz. Kullanıcılar bu bilgilere ulaşabilmek için site sistemlerine erişmeye çalışması durumunda haklarında savcılık şikâyeti yapılacağı bildiğini peşinen kabul ederler.
 • Üyeler yayınlamış oldukları uygunsuz ya da kanun dışı içeriklerin yöneticiler tarafından kaldırılacağını kabul ederler.
 • Site üyeleri, kullanıcıları ya da ziyaretçiler hiçbir şekilde kasıtlı olarak site veri tabanına aşırı yükleme gibi eylemlerde bulunamaz. Bu gibi durumlarda site sahiplerinin tazminat davası açma hakkı vardır.
 • Site üyeleri, kullanıcıları ya da ziyaretçiler hiçbir şekilde site güvenliğini tehdit edici bir saldırıda bulunamaz. Bu gibi durumlarda site sahiplerinin tazminat davası açma hakkı vardır.
 • Site üyeleri, kullanıcıları ya da ziyaretçiler hiçbir şekilde herhangi bir şirketin ya da kuruluşun reklamını site üzerinde yapamaz.
 • Site üyeleri, kullanıcıları ya da ziyaretçiler hiçbir şekilde site üzerinde alıntılarda dahi aktif link veremez. Alıntı yapılırken pasif link verilmelidir. Bu gibi durumlarda telif hakkı ihlallerinden site yönetimi sorumlu değildir.

YASAL SORUNLAR

Site üyeleri, kullanıcıları ve ziyaretçiler site üzerinde yayınlamış oldukları görsel ve metinsel tüm içeriklerden fikri sınai haklarının kendisinde olduğunu, bu içeriklerin kullanılması ve paylaşılması konusunda kendisinin yetkili olduğunu kabul ederler.

Editörler tarafından yayınlanan yazıların güncelliğinden site yönetimi sorumlu değildir. Öğretmenimin Günlüğü üyeleri, kullanıcıları ve ziyaretçileri bunu kabul, beyan ve taahhüt etmiştir.

Site veri tabanının ve kodlarının kopyalanması, değiştirilmesi ya da yayınlanması yasaktır.

Site üyeleri, kullanıcıları ve ziyaretçiler e-posta vb. yollarla site yönetimi ile irtibata  geçerken siteye, telif hakkı ödeme zorunluluğu olmayan, kalıcı ve kısıtlaması bulunmayan münhasır bir lisans verdiğini kabul ederler. Site bu lisans ile  kendisine gönderilen verileri kullanma, kopyasını alma, başkasına lisans verme, değiştirme, başkasına gönderme, insanların bilgisine sunma haklarına sahip olacaktır. Bu lisansın kapsamı dâhilinde, tüm telif hakları, marka ve patent hakları da kısıtlama olmaksızın site yönetimine açık bir şekilde ve geri dönüşü olmaksızın devredilmiştir.

Siteye üye olmak için kullanıcılardan bazı bilgiler ve doğru bir e-mail adresi istenmektedir. Bu doğru bilgilendirme ve doğru bir iletişim için şarttır.

ÜYELİK

Siteye üye olmak için kullanıcılardan bazı bilgiler ve doğru bir e-mail adresi istenmektedir. Bu doğru bilgilendirme ve doğru bir iletişim için şarttır.

 

BİLGİLERİ GÜNCELLEME

Kullanıcı dilediği zaman kendine ait bilgileri düzenleyebilir ve eğer istiyorsa üyeliğini yine aynı bölümden silebilir.

SORUMLULUĞUN KISITLANMASI

Site üyeleri, kullanıcıları ve ziyaretçiler site ziyaretinde veri kullanımından ötürü oluşabilecek telif hakkı veya sözleşme ihlali gibi durumlar nedeniyle oluşabilecek zararlardan site yönetiminin sorumlu tutulmadığını kabul etmiş sayılırlar.

Site üyeleri, kullanıcıları ve ziyaretçilerin işlemlerini site yönetimi çerez kullanarak takip edebilir. Bu durum karşısında üyeler, kullanıcılar ve ziyaretçiler hiçbir hak talebinde bulunamaz.

Site üzerinde bulunan hatalı içeriklerden veya yayın kesintilerinden site yönetimi sorumlu değildir.

Site yönetimi site üzerinde yazarlar tarafından yazılan yazılardan dolayı yasal sorumluluk kabul etmez.

GİZLİLİK

Üyelerin kendi aralarında yazdıkları tüm konuşmalar gizlidir. Yasal mercilerin talebi olmadığı sürece bu gizlilik bozulamaz. Yasal mercilerin talebi ile gizliliğin bozulması yasadan kaynaklanan bir vecibe olduğundan dolayı gizlilik hükümlerine aykırı sayılmayacaktır.

GÜVENLİK

Üyeler kayıt sırasında oluşturdukları şifrelerin basit ve kolay tahmin edilebilir olmasından dolayı çalınabileceğini kabul etmişlerdir.

LİNKLER

OgretmeniminGunlugu.com’da başka sitelere ulaşan linkler mevcuttur. Bu linklerin ulaştığı sitelerin içeriğinden, OgretmeniminGunlugu.com kesinlikle sorumlu tutulamaz

 

Site üyeleri, kullanıcıları ve ziyaretçiler OgretmeniminGunlugu.com üzerinde farklı bir sitenin linkini yayınlarken telif hakkı ihlaline yol açmamalıdır. Bu gibi durumlarda site yönetimi hiçbir şekilde sorumlu değildir.

YETKİLİ MAHKEME

İş bu Kullanım ve Gizlilik Şartlarından kaynaklanan uyuşmazlıkların çözümünde Türk Mahkemeleri ve Türk Kanunları geçerlidir. Taraflar, Kullanım ve Gizlilik Şartlarından kaynaklanan uyuşmazlıkların çözümünde İstanbul Mahkemeleri ve İcra Daireleri yetkili kılmıştır.

TEBLİGAT

Site üyeleri ve kullanıcıları siteye kayıt sırasında vermiş oldukları kişisel bilgilerdeki adresin gerçek adresleri olduğunu, bu adresin değişmesi durumunda kullanıcı bilgilerini güncelleyeceklerini kabul etmiş sayılırlar.

Site üyeleri ve kullanıcıları siteye kayıt sırasında vermiş oldukları kişisel bilgilerdeki adresin yasal adres olduğunu, bu adreslere tebligat yapılabileceğini ve adreste olmasa bile yapılacak tebligatın geçerli olduğunu kabul ettiğini kabul, beyan ve taahhüt etmişlerdir.

GEÇERLİLİK

İş bu sözleşmenin herhangi bir maddesi, emredici yasa hükümleri ve özel yasalara aykırılık teşkil ettiği takdirde başka bir deyişle kanuna aykırı olduğu takdirde sadece ilgili madde geçersiz olacak. Bu geçersizlik durumu diğer maddeleri etkileyemeyecektir.

KURALLARIN DEĞİŞTİRİLMESİ

Site yönetimi istediği zaman Kullanım ve Gizlilik Şartlarını değiştirme hakkına sahiptir.

Site yönetimi site uzantısında mevcut olarak verilen her tür hizmet, ürün, siteyi kullanma koşulları ile sitede sunulan çeşitli bilgileri herhangi bir ihtara ya da ihbara hacet kalmaksızın değiştirme, düzenleme, yayını durdurma, yayına son verme hakkını saklı tutar. Site üyeleri, kullanıcıları ve ziyaretçiler bunu kabul etmiş sayılırlar. Siteden link verilen içeriklerin site yönetimi tarafından silinmesi durumunda da bu kural geçerlidir. Değişikliler sitede yayınlanma tarihi esas alınarak uygulamaya girer.

Site üyeleri ve kullanıcılar, Kullanım ve Gizlilik Şartlarının tamamını üye olmadan önce okuduklarını ve bu şartları bilerek siteye üye olduklarını kabul beyan ve taahhüt ederler.

Share
%d blogcu bunu beğendi: