Human Body Yeniden İstanbul’da!

İstanbul geçtiğimiz yıllarda büyük ilgi gören The Human Body sergisine ikinci kez ev sahipliği yapıyor. Gforce Exhibitions, heyecan verici gerçek insan vücutları ve örneklerinin yeni sergisini Aqua Florya Alışveriş Merkezi’ndeki İstanbul Akvaryum Bilim Merkezi’nde açtı. Tam ve kısmi 200 insan vücudu ve örneğinin yer aldığı sergide, insan vücudunun mucizesini ve organların işlevlerini yerine getirişini, kısaca derinin altında olup bitenleri görmek mümkün.
humanbody
The-Human-Body-Exhibition-İzmirdeUluslararası üne sahip ” The Human Body Exhibition” sergisini uzun zamandır yazmak istedim. Ancak; 2.kez ziyaretimde daha bir sindirerek dolaştım ve sonrasında paylaşmak istedim sizlerle. Yakın çevremin ”Ben korkarım!, Ben dayanamam !” gibi endişelerine karşılık hiç de rahatsız eden görüntüler olmadığını söyleyebilirim. Hatta; insanın kendi içinde neler olduğunu fark etmesini sağlayan, ”İçimiz buymuş aslında!” diye düşündüren bir sergi. Hatta olağanüstü bir sergi…

Maneviyatı ile en anlamlı organımız olan kalp; gerçek olarak da çok güzel değil mi sizce ? Tüm duygularımız, sevgilerimiz, aşklarımız burada mı yaşanıyor yani ?
İşte içimizi en canlı hali ile görüp, incelerken bu tür soruları da soruyorsunuz kendinize! Belki de o dahice yapılanmaya şahitlik ediyorsunuz. Her bir organın önünde durup ”Bak sen!, Ben kim mişim?, Aa kanserli mide böylemiymiş? ” diyorsunuz kendi kendinize!
Aslında esas mucizenin dışarıda değil, içimizde dönüp dolaştığını görüyorsunuz…
Tabii tıbbi olarak cevaplanan sorular da var eğer ilgi duyarsanız…Birkaç örnek vereyim sizlere ? Ama cevapları sergide !
– Kaslarımız neden titrer?
– Kafein ve kolanın mesanemize etkileri nelerdir?
– Hıçkırık nasıl oluşur?
Giriş ücretleri:
Haftasonu: Yetişkinler: 30 Tl.
Öğrenci: 25 Tl.
Haftaiçi: Yetişkinler: 25 Tl.
Öğrenci: 18 Tl.

sergi2

Share

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogcu bunu beğendi: