2210 yılında uygarlığımız nasıl olurdu? (Belgesel İçerir)

Benim için oldukça yoğun geçen bir ay ve dolayısıyla blog ile fazla ilgilenememiş olmam ayı kapatırken hem öğrencilerime hem de blogumu takip eden dostlarıma bir belgesel dopingi yapamayacağım anlamına gelmedi. Öğrencilerime yoğun geçecek dönemde sınavlar öncesinde ufak bir kaçamak, hem de yaz sezonunu güzel bir belgeselle bitirmek istedim.

Bu belgeselimizde yine ütopik bir konu seçtim. Belgeselimizin adı “Collapse”. Jared Diamond’un kitabından esinlenerek hazırlanılan bu belgeseli gelin birlikte izleyelim…
collapse

Konu: 2210 senesinde bilim insanları, büyük bir uygarlığın kalıntılarını ortaya çıkarıyor. O kadar güçlü bir uygarlık ki, kendisinden öncekiler yanında önemsiz kalır. Bilim insanları, çöller ve okyanuslar tarafından yutulmuş şehirlerin yıkıntıları arasında dolaşarak, bu sıra dışı yok oluş hikayesinin eksik kalan parçalarını keşfetmeye; dünyamıza neler olduğunu bulmaya çalışıyorlar. Peki bu kalıntılar aslında bizim yok olan uygarlığımıza ait olabilir mi?

Türkçe izlemek isteyenler:  http://vk.com/video204179555_165981082

Blogum, el verdiğince bilgilendirecek, bilgilendirirken de eğlendirecek yazılarıyla ilerleyen günlerde sizlerle olmaya devam edecektir.

İyi seyirler…

Share

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogcu bunu beğendi: